niedziela, 19 stycznia 2020

System kroju Müller & Sohn

METODY KONSTRUOWANIA WZORÓW DLA MULLERA. OBLICZENIA PROJEKTU KONSTRUKCJI SUKNI METODĄ MULLERA.

Poniewaz nie moglam wczesniej skopiowac linka z informacja o systemie krojczym Müller&Sohn, skopiowalam cala informacje  w tym poscie.Gdy klikniecie na link na koncu  posta ,znajdziecie ogrom przydatnych informacji.Wybór metody projektowania jest bardzo ważny dla specjalisty, ponieważ wykonanie pomysłu na projekt zależy od jakości projektu.
„System przyszłości” na przełomie wieków nie był jedynym systemem cięcia, ale jednym z najbardziej udanych. Przez lata swojego istnienia technika ta zyskała powszechne uznanie i stała się ważnym wkładem w rzemiosło krawieckie. Metoda jest łatwa do opanowania, dokładnie uwzględnia różne odchylenia figury od standardowej, zapewnia idealne dopasowanie produktu, pozwala na doskonałą technologię uwzględniającą nowe właściwości nowoczesnych materiałów, oszczędza czas.
System idealnie nadaje się zarówno do indywidualnego krawiectwa, jak i do produkcji przemysłowej. Od ponad 10 lat w naszym kraju regularnie aktualizowana jest literatura specjalistyczna, która już urosła o całe pokolenie projektantów i projektantów. Tabele dodatków i podstawowych baz są stale aktualizowane, biorąc pod uwagę zmiany w kształcie nowoczesnej osoby i modnej formy.
Podczas pracy nad metodą „M. Mueller i syn ”, tak jak dla każdego innego, ważne jest, aby używać tylko tych początkowych danych i technik konstrukcyjnych, które są zalecane przez tę konkretną technikę. Na przykład, pomiar tak ważnych cech wymiarowych jak Og, Vprz, Shs, Shg i dystrybucja wzrostów do nich w metodzie niemieckiej znacznie różnią się od innych, podobnie jak ogólny schemat konstrukcji. Znajomość tych funkcji zapobiegnie irytującym błędom i pozwoli ci doskonale dopasować się do sylwetki.
Technika „Muller and Son” może rozwiązać wszelkie problemy! Najważniejsze jest, aby zrozumieć, jak to działa ...
Odpowiedzi rosyjskich projektantów, projektantów, mistrzów indywidualnego krawiectwa, którzy opanowali i aktywnie wykorzystują technikę „M. Müller i syn ”, stanowią wyraźne potwierdzenie, że ten system cięcia pozostaje naprawdę pożądany:
 • uniwersalne metody konstruowania podstawowych podstaw odzieży barkowej i talii na typowych i indywidualnych figurach oraz ich modelowanie;
 • wykorzystanie nowoczesnej typologii wymiarowej populacji;
 • regularne aktualizowanie form podstawowych projektów i ilości podwyżek, z uwzględnieniem trendów w modzie;
 • opracowanie oryginalnych technik projektowania uwzględniających nowe właściwości nowoczesnych materiałów;

 • skuteczne metody konstruktywnego modelowania złożonych rękawów rękawów poprzez przymocowanie części wkładanych rękawów do części tylnej i przedniej;
 • uniwersalny sposób budowania kołnierzy o złożonych kształtach;
 • wykorzystanie tej techniki w nowoczesnym komputerowym wspomaganiu projektowania odzieży (CAD);
 • wielką uwagę przywiązuje się do graficznej zmiany podstawy liczb o różnych odchyleniach od warunkowo typowych;
 • prezentacja materiału systemu jest spójna, od prostej do złożonej;
 • system łączy w sobie prostą konstrukcję dla początkującego, aby zrozumieć, minimum gotowych wartości tabelarycznych i ogromną ilość nowoczesnego materiału do modelowania.
 • Krój M. Mullera jest w 70% wykorzystywany na gotowe ubrania w Europie. I to jest zasłużone. Wyrafinowane podstawowe wzory osnowy, rękawów, kołnierzy i raglanów z pewnością stawiają tę technikę na jednym z pierwszych miejsc w Europie.
 • Z historii
  Kochający eksperymenty monachijski krawiec Michael Muller (1852-1914) uosabiał prawdziwego pioniera. Opracowana przez niego metoda cięcia stała się punktem zwrotnym w tej dziedzinie. W latach 80. XIX wieku pracował jako główny kuter w firmie Bach w Monachium i z własnego doświadczenia wiedział, że wzór można dostosować do kształtu ciała tylko kosztem wielkiego wysiłku i znacznego wysiłku. Dzięki pracowitości, szalonej energii i specjalnej wiedzy, utalentowany rzemieślnik opracował system budowlany do uzyskiwania precyzyjnych wzorów. Muller przetestował system uzyskany na podstawie obliczeń anatomicznych i matematycznych i poprawił go.
 • Aby rozprzestrzenić ten system za pomocą stosunkowo prostych obliczeń proporcjonalnych, 1 listopada 1891 roku wynalazczy krawiec założył szkołę o nazwie „Niemiecka Szkoła Odzieży” w Monachium, w pobliżu placu Gartenplatz. Po kilku latach istnienia nauczony tam system tnący odniósł tak duży sukces, że już w 1895 r. Szkoła miała specjalny magazyn „Elegancka moda męska”.
 • Na przełomie wieków, w czasie, gdy wynaleziono elektryczność, fotografię i samochód, kwitnące przedsiębiorstwo Mullera oczywiście nie odstąpiło! Syn reżysera Müllera, Franz Xaver (1874-1937), również krawiec, wszedł do rodzinnego biznesu jako towarzysz, co spowodowało zmianę nazwy szkoły na „Szkoła cięcia M. Muller and Son”. Firmie udało się znacząco oderwać od konkurencji. Firma rozkwitła zgodnie z charakterystycznym dla przełomu wieków luksusem ubrań do lat 20. XX wieku.
 • Kiedy w 1910 r. Tak wieloaspektowy i pewny siebie założyciel firmy opuścił rodzinny biznes, jego syn, Franz Xaver, aktywnie kontynuował swoją pracę. Jego brat Adolf nadzorował drukarnię, trzeci brat Josef był również współwłaścicielem firmy. Niezawodną podstawą wyjątkowo szybkiego wzrostu był system Müller, który okazał się absolutnie dokładny. Wielu studentów przyjechało do Monachium z zagranicy, szczególnie w celu studiowania tego systemu.
 • W 1911 r. Bracia Müller zdecydowali się na zakup własnego budynku dla szkoły rozbioru, wydawnictwa i drukarni. Stali się dworem przy Schellingstrasse 39-41 przed Uniwersytetem w Monachium. Tam firma znajdowała się do 1935 roku.
 • W 1912 r. Zarząd „Szkoły Tnącej M. Müllera i Syna” został uzupełniony: w przedsiębiorstwie pojawił się cenny finansista - biznesmen Otto Georg Keniger (1884–1975). Wraz z biurami w Düsseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Berlinie, Frankfurcie i Stuttgarcie Otto Georg Koeniger organizował oddziały w Wiedniu i Barcelonie.
 • Wkrótce jednak masowa produkcja odzieży zaczęła być głośniejsza i głośniejsza. Na początku lat 30-tych widoczna stała się dominacja technicznych warunków produkcji przemysłowej. Mimo że ręcznie szyta sukienka do dziś jest symbolem statusu bogatych ludzi, rosnąca industrializacja mody ma negatywny wpływ na „Szkołę cięcia”.
 • Liczba studentów znacznie się zmniejszyła. To samo stało się z obiegiem podręczników i czasopism szkolnych „Review (Rundschau) - niemiecki magazyn profesjonalnych krawców odzieży męskiej” i „Review (Rundschau) - niemiecki magazyn dla damskich krawców”. W 1930 r. Pojawiły się pierwsze aplikacje ze zdjęciami ubrań. W 1933 roku drukarnia została oddzielona od „Szkoły cięcia” i wydawnictwa.
 • W tym samym roku Otto Georg Koeniger został jedynym właścicielem szkoły, Niemieckiej Akademii Odzieżowej i wydawnictwa Rundschau. Pomimo kryzysu gospodarczego „Szkoła cięcia M. Muller and Son” przeniosła się do własnego domu z dość przestronnymi salami treningowymi na Omshtrasse, 15. Tam, między Łukiem Triumfalnym i Ogrodem Angielskim, w pięknym budynku, który nie został dotknięty bombardowaniami podczas Świata wojna, a dziś są szkoły i wydawcy.
 • Dzisiaj system cięcia Mueller, który stale się rozwija i ulepsza we własnych warsztatach, jest zdominowany przez większość projektantów mody i wiele przedsiębiorstw przemysłowych na całym świecie. Ponad stuletnia firma opiera się na trzech wielorybach: po pierwsze, to specjalne wydawnictwo „German Academy of Clothing” założone przez Franza Xavera Mullera, które regularnie publikuje odpowiednie podręczniki, specjalną literaturę i wzory. Po drugie, to wydawnictwo Rundschau, które co miesiąc wydaje dwa specjalne czasopisma: „Rundschau - Przegląd międzynarodowej mody damskiej” (od 75 lat, z nakładem około 17 000 egzemplarzy) i „Rundschau - Przegląd międzynarodowej mody męskiej” (dla 121 lat, w nakładzie około 6500 egzemplarzy). Trzeci wieloryb to School of Cutting. Pracuje w stałym kontakcie z redaktorami specjalnych czasopism i podręczników.
 • Moda jest zawsze interesująca: dla wszystkich i przez cały czas, a system tnący to „M. Muller and Son „zaspokaja najbardziej wymagające zapotrzebowanie. Ta „Szkoła mody i technik cięcia” jest nadal silna w swoich tradycjach!
 • https://ambercats.ru/pl/dresses/the-method-of-constructing-patterns-for-the-muller-calculations-of-the-design-drawing-of-the-dress-according-to-the-muller-technique.html
 • W nastepnym poscie pokaze Wam moje czasopisma , magazyny modowe i ksiazki z wydawnictwa Müller&Sohn.

2 komentarze: